خودرو بر شیراز
در حال بارگزاری...

همه روزه و در همه ساعات فعال هستیم

بررسی مرسدس بنز GLE مدل 2021 1399/09/01

بررسی مرسدس بنز GLE مدل 2021

در این مقاله بررسی مرسدس بنز GLE مدل 2021 خواهیم پرداخت

از لحاظ رنکینگ مرسدس بنز GLE مدل 2021 در راس شاسی بلندهای لوکس سایز متوسط قراردارد. این مرسدس یک رانندگی پویا را به همراه پرفرمنس فوق العاده ای که محصول موتور پرقدرت آن است بهره می برد ، همچنین یک فضای داخلی جادار در اختیار سرنشیان قرار میدهد که برای مسافرت های شهری یا بیرون از شهر بسیار سودمند است این عوامل در کنار هم قابلیت اطمنیان بالایی را بوجود آورده است.

نقاط مثبت خودرو:

موتور عضلانی با قدرت بالا
هندلینگ فوق العاده
صندلی های بسیار نرم و راحت و جنس مواد بکار رفته در داخل کابین فوق العاده است
سیستم مالتی مدیا فوق العاده با رابط کاربری آسان
قابلیات اطمینان درجه بالا
مرسدس بنز GLE

رنکینگ مرسدس بنز GLE مدل 2021

این مدل از مرسدس توانسته رتبه 1 را در میان شاسی بلند های لاکچری سایز متوسط به خود اختصاص بدهد. در حال حاضر مرسدس بنز GLE توانسته رتبه 8.9 از 10 را به خود اختصاص بدهد که این امتیاز از بررسی 14 نکته تحقیقاتی و عناصر داده ای متفاوت بدست امده است.

آیا مرسدس بنز GLE مدل 2021 شاسی بلند خوبی است؟

قطعا مرسدس بنز GLE مدل 2021 یک شاسی بلند فوق العاده در رده سایز متوسط هاست. در این خودرو هیچ عیب خاصی دیده نمی شود ضمن اینکه خواص زیادی دارد که منجر به کسب رتبه 1 آن شده است از جمله آن میتوان به کیفیت و ظاهر بسیار زیبای داخل خودرو و جنس خوب مواد بکار رفته در داخل کابین اشاره کرد، سیستم مالتی مدیای فوق العاده با رابط کاربری اسان و فضای جادار برای سرنشینان و فضای بار جادار. این خودرو میتواند بصورت اختیاری تا سه ردیف صندلی و هفت سرنشینه شود.
سواری GLE بسیار نرم و راحت است که چنین سواری راحتی در میان شاسی بلند ها کمتر دیده شده است. این مرسدس با پنج نوع موتور بصورت اختیاری ارائه می شود که از 255 اسب بخار تا 603 اسب بخار متفاوت می باشد که در تمامی این تیپ ها بسیار قابل اطمینان می باشند. حتی در جایگاهی بالاتر قابلیت اطمینان مرسدس بنز GLE مدل 2021 قرار گرفته که بسیار اطمینان بخش است.
مرسدس بنز GLE

تفاوت مرسدس بنز GLE مدل 2021 با مدل 2020

دو تفاوت عمده به چشم میخورد اول اینکه در مدل 2021 مرسدس دو تریم GLE 53 و GLE 63 S را با نوعغ موتو 429 اسب بخار و 603 اسب بخار اضافه کرده است. ضمن اینکه این مدل آلمانی یک معرفی مجدد از استایل بدنه کوپه برای کلاس GLE ارائه داده است.

بررسی فضای داخل و سرنشینان مرسدس بنز GLE

مرسدس بنز GLE 2021 در سبک شاسی بلند و بدنه کوپه ارائه شده است. هر دو مدل بصورت استاندارد پنج سرنشینه هستند اما ردیف سوم نیز دردسترس است که میتواند ظرفیت خودرو را تا هفت سرنشین برساند. صندلی های جلو که بسیار راحت و مناسب هستند و فضای کافی برای پاها و سر سرنشینان وجود دارد این درحالی است که این فضا برای سرنشینان عقب حتی بیشتر است.

فضای داخل مرسدس بنز GLE

فضای داخلی مدرن GLE دارای یک توصیف واضح از تریم فلزی است ، روشنایی محیطی توسط LED تامین می شود  و سیستم مالتی مدیا و سرگرمی و صفحه نمایش عریض جوابگوی نیازهای سرنشینان است. کیفیت ساخت قطعات داخل بی عیب و نقص است ، اکثر سطوح با مواد بهتر جایگزین شده اند . کابین در فیلتر کردن صدای جاده و باد بسیار عالی عمل می کند ، نتیجه آن سواری آرام و نرم و کاملا بیصدا است ، حتی اگر با سرعت بالا در بزرگراه رانندگی کنید.
مرسدس بنز GLE

جهت بررسی مرسدس بنز EQA 250 تمام برقی کلیک کنید.
بررسی سیستم مالتی مدیا و سرگرمی مرسدس GLE

مرسدس بنز GLE با سیستم سرگرمی جدید با نام تجاری  MBUX ارائه شده است که دارای یک صفحه نمایش لمسی 12.3 اینچی است که به یک پنل دیجیتال 12.3 اینچی مجهز شده است. این صفحه نمایش گسترده دارای گرافیک واضح  است که دارای پاسخگویی سریع است. صفحه لمسی به چندین روش قابل کنترل است ، از جمله با صفحه لمسی که در کنسول مرکزی است ، دکمه های داشبورد و فرمان و سیستم تشخیص صدا که در برابر گفتار طبیعی واکنش نشان می دهد.

بررسی عملکرد مرسدس GLE 2021

مرسدس بنز GLE 2021 دارای طیف گسترده ای از موتور است که برای خریداران قابل انتخاب است. سطح ابتدایی GLE 350 شامل یک موتور چهار سیلندر مجهز به توربوشارژ 255 اسب بخار است ، جعبه دنده 9 سرعته اتوماتیک و دیفرانسیل عقب است. GLEبصورت AWD یا چهار چرخ متحرک نیز قابل ارائه است.
شاید این موتور کوچک بنظر برسد اما این موتور بخوبی قدرت این خودرو را تامین می کند. با بهره گیری از گشتاور پایین انرژی بهینه مورد نیاز برای حمل و نقل این شاسی بلند در مسافت های شهری تامین می شود . شتاب اولیه از صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 7.1 ثانیه است. گیربکس به نرمی تغییر شیفت بین دنده ها را انجام میدهد که اگر نیاز به شتاب بالا باشد شاید به نظر برسد کند عمل عمل می کند.
مرسدس GLE 450 به یک موتور 362 اسب بخاری مجهز به توربوشارژر است که این موتور یک موتور 6 سیلندر خطی است که در سطح کلاس شاسی بلندهای همرده است اما به شدت نرم تر است حتی در سبقت گیری و شتاب های اولیه بطوریکه صفر تا 100 آن فقط 5.5 ثانیه است البته شامل EQ Boost نیز می شود که باعث کاهش مصرف سوخت می شود.
اما مرسدس GLE 53 با یک موتور 6 سیلندر خطی مجهز به توربوشارژر است که میتواند 429 اسب بخار قدرت تولید کند که صفر تا 100 آن 5.2 ثانیه است. اما GLE 580 به یک موتور خورجینی V8 که به توربوشارژر مجهز شده است که میتواند قدرتی معادل با 483 اسب بخار تولید کند. اما مرسدس GLE 63 S که موتور V8 دارد میتواند قدرتی معادل با 603 اسب بخار تولید کند که صفر تا 100 آن تنها 3.7 ثانیه است که برای یک شاسی بلند یک رکورد به حساب می آید.
مرسدس بنز GLE

خصوصیاتی که ایمنی مرسدس GLE را بالابرده است :

دوربین عقب
سنسورهای پارک جلو و عقب
کمک پارک بدون دست
سیستم تشخیص و نظارت بر نقاط کور
سیستم هشدار برخورد به جلو
ترمز اضطراری خودکار
سیستم تشخیص عابرین پیاده
سیستم نظارت بر خواب آلودگی راننده
ویژگی های ایمنی پیشرفته موجود:
سیستم دوربین پارکینگ با دید فراگیر
نمایشگر هدآپ
کروز کنترل تطبیقی
سیستم کمکی رانندگی بین خطوط
چراغهای جلویی بصورت محوری تطبیقی
چراغهای نوربالای جلویی بصورت اتوماتیک

حرف آخر

در کل مرسدس GLE 2021 یکی از شناخته شده ترین و بهترین شاسی بلندهای لوکس در سایز متوسط است. مرسدس GLE یکی از راحت ترین و آرامش بخش ترین خودروها برای رانندگی است که دارای موتور بسیار پرقدرت نیز می باشد. ضمن اینکه داخل این شاسی بلند فضای کافی برای سرنشینان جلو و عقب وجود دارد ضمن اینکه سیستم مالتی مدیای پرقدرت و کاربردی با رابط کاربری آسان در اختیار سرنشینان خودرو و راننده قرار گرفته است. کیفیت ساخت قطعات اصلی داخل کابین بسیار خوب است که قابلیت اطمنیان بالای این خودرو تکمیل کننده تمام مزایای این شاسی بلند لوکس است.


درباره امداد خودرو شیراز غلام پور
موارد مشابه:
بررسی مرسدس بنز EQA 250

1399/09/01