خودرو بر شیراز
در حال بارگزاری...

همه روزه و در همه ساعات فعال هستیم

چگونه خودرو خود را با کمترین هزینه تمیز کنیم 1399/09/11

چگونه خودرو خود را با کمترین هزینه تمیز کنیم

زمانیکه خودروی شما کثیف می شود مقداری باعث شرمساری می شود بخصوص زمانی پیش می آید که از لحاظ اقتصادی کار واش کردن خودرو مقرون به صرفه نیست, لذا در زیر به نکاتی می پردازیم که با یک بودجه معمولی بتوانید خودرویتان را تمیز کنید.
مواد تمیز کننده خودرو

نکته: در کل آنچه در ذیل ذکر می شود نکات بی خطری هستند ولی توصیه می شود ابتدا درباره این نکات تست کوچکی انجام بدهید تا از نتیجه بخش بودن و بی ضرر بودن آن ها مطمئن شوید.
نحوه شستن خودرو
برای خودروهای معمولی می توانید مقداری شامپوی نرم کننده و آب تمیز را باهم مخلوط کنید و از آن برای شستن خودرو استفاده نمایید. بهتر است از نرم کننده های استفاده کنید که در ترکیب آنها از لانولین استفاده شده باشد تا نتیجه مطلوب تری بدست آورید. 
اگر به هر دلیل در شرایطی نیستید که بتوانید از آب استفاده کنید می توانید از شویندهای خودرو که نیازی به آبکشی ندارند استفاده نمایید, استفاده از این شوینده ها میتواند در وقت و مصرف آب بسیار صرفه جویی کند.

مایع تمیز کننده رنگ خودرو
براق کردن رنگ
عموما رفع اثر قیر, سمغ درختان, فضولات پرندگان و حشرات خشک شده  از بدنه خودرو کار مشکلی است اگر بخواهید برای پاک کردن این موارد از بدن خود کمتر کاربکشید بهتر است مقداری  WD-40 بجای پاک کننده های مخصوص قیر و حشرات استفاده کنید. برای این کار مقداری از محلول را در جای مورد نظر اسپری کنید و سپس آن محل را بشورید.
برای لکه های ناجور می توانید از یک تکه دستمال نرم استفاده کنید تا سرعت انجام کار را بهبود ببخشد. اگر بخواهید صرفه جویی بیشتری داشته باشید میتوانید از روغن بادام زمینی و یا روغن ترد کننده شیرینی استفاده کنید.

تمیز کردن شیشه ها
بجای استفاده از محلول های حاوی آمونیاک میتوانید از سرکه استفاده نمایید. آمونیاک میتواند به برخی از قسمت های شیشه آسیب برساند لذا برای تمیزی شیشه از محلول هایی استفاده کنید که حاوی آمونیاک نباشند بخصوص برای تمیز کردن شیشه هایی که در داخل خودرو قرار دارند.
اگر میخواهید صرفه جویی کنید, محلول خودتان را بکار ببرید به این صورت که یک فنجان آب را نصف فنجان سرکه و یک سوم فنجان الکل باهم ترکیب کنید و اسپری کنید.
از یک تکه روزنامه مچاله شده بجای یک دستمال توالت برای تمیز کردن شیشه اتوموبیل تان استفاده کنید, روزنامه بر خلاف دستمال توالت در گوشه و کنار خرده به جای نمی گذارد.
 برای داشتن یک شیشه بدون خط می توانید مقداری " کرم تاتار " را روی قسمت خارجی شیشه اتوموبیل زمانی که شیشه کاملا خشک است بریزید و مقداری آب کف را روی آن بپاشید سپس آب کشی کنید و خشک نمایید و از منظره درخشان شیشه اتوموبیل خود لذت ببرید, مسلما تمیز کردن شیشه با کرم تاتار طعم بهتری به خودرویتان نمیدهد ولی مطمئن باشید شیشه خودروی شما کاملا تمیز خواهد شد.
تمیز کردن سطوح داخلی خودرو
فعلا با WD-40 کار داریم چون همانطور که بیرون را به خوبی تمیز میکند برای تمیز کردن سطوح داخلی نیز بسیار مفید می باشد. WD-40 میتواند برای پاک کردن آدامس , چسب و یا گریس روی فیبرهای داخلی و سطوح مورد نظر بکار رود.
مقداری از محلول را روی محلی که لک شده اسپری کنید و با یک تکه پارچه  به آرامی مالش دهید سپس با مقداری کف اب صابون روی آن بکشید و از نتیجه نهایی لذت ببرید.
اگر میخواهید قسمت های داخلی را براق کنید باید خودتان دست بکار شوید, حالا پیشنهاد ویژه سرآشپز, یک واحد آب لیموی تازه را با دو واحد روغن زیتون مخلوط میکنیم سپس یک تکه پارچه نرم را به محلول آغشته میکنیم و روی سطوح پلاستیکی می کشیم تا براق شوند مواظب باشید تا فرمان , پدال گاز و ترمز و کلاچ به محلول آغشته نشود سپس با یک پارچه تمیز دیگر روی سطوح آغشته شده بکشید تا کاملا جلا پیدا کند.
 
 

از بین بردن بوهای نامطبوع داخل خودرو
اگر داخل خودروی شما دائما بو میگیرد میتوانید مقداری زغال را در یک کیسه کوچک بریزید و آنرا زیر صندلی بگذارید تا مثل یک دستگاه تصفیه هوا, بوهای نامطبوع داخل خودروی شما را بگیرد.
برای معطر کردن خودرو می توانید مقداری جوش شیرین را با مقداری گیاه معطر مثل اسطوخودوس یا سنبل یا هر گیاه معطری که بوی آنرا دوست دارید ترکیب کنید و این محصول را روی کف خودرو و قسمت هایی که بعدا بتوانید با جارو برقی آنجا ها را به راحتی تمیز کنید بریزید و بگذارید چندساعتی بگذرد بعد کف را که جارو کنید بوی معطر جایگیزین بوی نامطبوع شده است.

جنگ با لکه ها
برای اینکه محلولی شبیه به آنچه تمیز کننده های تجاری می توانند انجام دهند داشته باشیم مقداری آب را با سرکه مخلوط می کنیم و روی لکه اسپری می کنیم و بعد با یک تکه پارچه مرطوب آنرا پاک میکنیم.
برای لکه برداری گریس یا روغن میتوانید مقداری آرد ذرت را روی لکه روغنی بریزید سپس بگذارید چند ساعت بگذارید تا آرد, روغن زیرین را جذب کند سپس با جارو برقی محل را تمیز کنید.


• مرتبا خودرویتان را توسط تکنیک های بالا تمیز کنید تا ظاهر بهتری داشته باشد و بوی بهتری بدهد, مطمئنا سرنشینان خودرو نیز از شما ممنون خواهند شد.
 
درصورتیکه نیاز به خودرو بر داشتید میتوانید با خدمات امداد خودرو غلامپور تماس حاصل فرمایید.

1399/09/11